A káli sportlövő, Kiss nagy napja a Zele-Bau-kupán

Holtverseny alakult ki a központi gyújtású pisztoly 20 pontlövéses kategóriában.

Az 5. Zele-Bau-kupa minősítő verseny eddigi története során még nem akadt példa arra, hogy két első osztályú minősítés szülessen. Idén ez megtörtént, méghozzá a puskás gyors számokban. A Káli LSK által rendezett megméretésen kilenc lövészklub 35 indulója tette próbára felkészültségét. A Magyar Sportlövők Szövetségének szabályrendszere alapján hét versenyszámban hirdettek győztest úgy, hogy a téli szünet miatt kihagyott idő szinte alig volt észrevehető a teljesítményeken. Majdnem minden szám dobogósai kiváló eredményeket értek el.

Az 5. Zele-Bau-kupát három legjobb versenyszám összesítése alapján Kiss Gábor nyerte. A Káli LSK versenyzője nem mellesleg a névadó cég, a Zele-Bau Kft. alkalmazottja. További érdekesség, hogy a központi gyújtású pisztoly (nagy kaliber) 20 pontlövéses versenyszámban Kiss Gábor és Komlósi Sándor 190 körös teljesítménnyel holtversenyben végzett az első helyen. Egy-egy nyolcasig bezárólag a helyezési sorrendet nem lehetett eldönteni.